Aktualności

Policyjny pies POGODA patroluje miasto

Data publikacji 09.05.2022

W grójeckiej komendzie oprócz policjantek i policjantów służbę pełni także czworonożna funkcjonariuszka. Wraz ze swoim przewodnikiem od kilku dni patroluje ulice Grójca. Pogoda ukończyła blisko półroczne szkolenie, teraz przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu grójeckiego.

Psy służbowe pełnią w Policji bardzo ważną rolę. Patrolują ulice, biorą udział w interwencjach i zabezpieczaniu imprez masowych, zatrzymują groźnych przestępców, szukają osób zaginionych i narkotyków. Mają umiejętności brakujących ludziom, a które potrzebne są w pracy policyjnej.

Przez ostatnie lata policjanci z Grójca korzystali z pomocy psów służbowych z sąsiednich jednostek Policji. W 2021 roku Starostwo Powiatowe w Grójcu przekazało środki finansowe na zakup psa służbowego dla Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Ponadto zakupiony został szereg akcesoriów służących do pracy ze zwierzętami.

Kilka dni temu, 18-miesięczny owczarek niemiecki, wspólnie ze swoim przewodnikiem sierż. szt. Marcinem Brzezińskim, zakończył specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Pogoda, to pies patrolowo-tropiący. Jej zadania skupiać się będą głównie na patrolowaniu zagrożonych miejsc, tropieniu sprawców przestępstw, a także poszukiwaniu zaginionych osób.

nadkom. Agnieszka Wójcik

  • Policyjny pies POGODA patroluje miasto
  • Policyjny pies POGODA patroluje miasto
  • Policyjny pies POGODA patroluje miasto
Powrót na górę strony