Aktualności

Sprzedała alkohol nieletnim

Data publikacji 09.05.2022

Pechowo dla ekspedientki jednego z wareckich sklepów zakończyła się kontrola dwóch 14-latków, wychodzących z placówki z piwem. Wareccy policjanci ustalili, że 40-latka sprzedała nieletnim alkohol i wyroby tytoniowe. Teraz kobieta odpowie za to przed sądem. Nieletnimi klientami sklepu zajmie się sąd rodzinny.

W kwietniu wareccy policjanci ustalili, że w jednym z miejscowych sklepów nieletni mogą zakupić alkohol i papierosy. Jak się okazało w tej placówce handlowej nieletni mieli dostęp do napojów alkoholowych od dłuższego czasu.

Operacyjni w trakcie patrolu zauważyli dwóch nieletnich wychodzących ze sklepu, jeden z nich schował butelkę piwa do plecaka. Policjanci po chwili ujawnili tych samych chłopców pijących piwo. Nieletni podczas rozmowy wskazali miejsce oraz osobę, która bez problemu je sprzedała.

40-letnia kobieta została zatrzymana. Ustalono również, że od listopada 2021 r. do kwietnia 2022 r. wielokrotnie sprzedawała alkohol i wyroby tytoniowe nieletnim. Kobiecie przedstawiono zarzut rozpijania małoletnich. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Za sprzedaż papierosów osobom, które nie ukończyły 18 roku życia skierowano przeciwko niej wniosek o ukaranie do sądu. Nastolatkami spożywającymi alkohol zajmie się sąd rodzinny.

Policjanci przypominają! Polskie prawo zabrania sprzedaży wyrobów tytoniowych i alkoholu osobom nieletnim, jak również osobom, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości. W przypadku wątpliwości co do pełnoletności nabywcy, sprzedający lub podający alkohol uprawniony jest do żądania okazania dokumentu stwierdzającego wiek.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony