Aktualności

Areszt za znęcanie

Data publikacji 29.04.2022

Areszt to środek zapobiegawczy, który zastosował sąd wobec 54-latka, zatrzymanego przez policjantów z Grójca, po tym jak jego żona powiadomiła o stosowaniu przez niego przemocy. Mężczyźnie przedstawiono zarzut znęcania się nad osobą najbliższą. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny grójeckiej komendy został powiadomiony telefonicznie o awanturze domowej. Pod wskazany w zgłoszeniu adres skierował policyjny patrol. Funkcjonariusze na miejscu zastali 54-letniego nietrzeźwego mężczyznę oraz jego żonę. Jak ustalili policjanci mieszkaniec Grójca od blisko roku znęcał się psychiczne i fizycznie nad żoną. Podczas kłótni używał słów obelżywych oraz groził pozbawieniem życia. W dniu interwencji spowodował urazy głowy, pokrzywdzona doznała wstrząsu mózgu. Mundurowi zatrzymali awanturnika i przewieźli do komendy.

Zebrane przez śledczych materiały pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną. Na wniosek grójeckiej prokuratury miejscowy sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w areszcie śledczym.

Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Apelujemy, aby osoby dotknięte przemocą nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony