Aktualności

Nie zatrzymał się do kontroli. Był pijany, naruszył nietykalność i znieważył policjantów

Data publikacji 09.02.2022

Policjanci z Nowego Miasta nad Pilicą namierzyli osobową skodę, której kierujący przy próbie zatrzymania pojazdu do kontroli znacznie przyśpieszył, nie reagując na wyraźne sygnały do zatrzymania. Po szybkim pościgu okazało się, że ujęty mężczyzna miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po zatrzymaniu był agresywny, naruszył nietykalność i znieważył mundurowych.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w miejscowości Żdżary w gminie Nowe Miasto nad Pilicą. Policjanci podczas patrolu zauważyli skodę, której sposób jazdy wskazywał, że jej kierowca może być nietrzeźwy. Policjanci postanowili sprawdzić pojazd i jego kierowcę. Będąc już za jego pojazdem wydawali w trakcie jazdy sygnały do zatrzymania, jednak kierowca nie miał zamiaru się zatrzymywać, tylko zaczął przyspieszać.

Po kilku minutach widząc, że ucieczka mu się nie uda, zatrzymał się. 42-latek w trakcie kontroli drogowej był agresywny, znieważył oraz szarpał za mundur i kopał policjantów. Badanie przeprowadzone alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mieszkaniec gminy Nowe Miasto nad Pilicą trafił do policyjnej celi. Gdy wytrzeźwiał, usłyszał 4 zarzuty i może na dłużej trafić za kratki. Będzie odpowiadał za znieważenie funkcjonariuszy oraz naruszenie ich nietykalności cielesnej na służbie, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie do kontroli drogowej. Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony