Aktualności

Wyprzedzanie na skrzyżowaniu w kamerze SPEED-u

Data publikacji 02.02.2022

Tym razem kierowca hondy wpadł w „oko” kamery radiowozu policjantów z grupy SPEED. Na nagraniu widać jak wyprzedza on inne samochody, omijając wysepkę z lewej strony, lekceważąc przy tym skrzyżowanie dróg . Okazało się, że za kierownicą osobówki siedział 24-letni mieszkaniec gminy Mogielnica, którego policjanci ukarali mandatem karnym.

Policjanci z mazowieckiej Grupy Speed codziennie patrolują niebezpieczne odcinki krajowych i wojewódzkich dróg, eliminując z nich kierowców, którzy stwarzają zagrożenie dla innych uczestników. I właśnie kamera nieoznakowanego radiowozu grójeckich policjantów zarejestrowała niebezpieczny manewr kierowcy osobowej hondy.

Na nagraniu widać jak wyprzedza on inne samochody na skrzyżowaniu dróg lekceważąc przy tym znaki drogowe. Do tego zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 728 w miejscowości Łęczeszyce w gminie Belsk Duży. Okazało się, że za kierownicą hondy siedział 24-letni mieszkaniec gminy Mogielnica, którego policjanci ukarali mandatem karnym w wysokości 1000 zł oraz 5 punktami karnymi.

Każdy kierowca powinien pamiętać, że na drodze nie jest sam. Brawurową jazdą stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu. Ponownie apelujemy o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, tym bardziej, że na nagraniu widać słabe warunki pogodowe.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Film SPEED_GROJEC.mp4

Opis filmu: Wyprzedzanie na skrzyżowaniu w kamerze SPEED-u

Pobierz plik SPEED_GROJEC.mp4 (format mp4 - rozmiar 28.19 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony