Aktualności

Wsparcie dla grójeckiej Policji

Data publikacji 02.02.2022

Urząd Miasta i Gminy w Grójcu wraz Gminną Komisją ds.Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przekazali grójeckim policjantom walizkę poglądową, filmy profilaktyczne oraz specjalne gogle. Przy ich pomocy funkcjonariusze będą edukować rodziców oraz nauczycieli, którzy często nie zdają sobie sprawy, że posiadanie określonych przedmiotów może świadczyć o tym, że dziecko zażywa lub ma kontakt z narkotykami.

Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grójcu Dagmara Biedrzycka przekazała walizkę, 10 filmów profilaktycznych oraz 5 sztuk gogli na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Grójcu podinsp. Wojciecha Bednarskiego. Zakup został sfinansowany z budżetu Gminy, a konkretnie ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Walizka narkotykowa będzie wykorzystywana przez Policję w działaniach profilaktycznych i edukacyjnych prowadzonych w szkołach na terenie miasta i gminy Grójec. To skuteczne narzędzie do walki z przestępczością narkotykową. Będzie doskonałym narzędziem, nie tylko do przekazu słownego, ale również wizualizacji przedmiotów, pod którymi kryją się niebezpieczne narkotyki, czy niedozwolone substancje.

Zestaw alko-gogli i narko-gogli posłuży do demonstrowania wpływu, jaki na nasze zmysły mają alkohol i środki odurzające. Alko-gogle to specjalne okulary pokazujące rozmyty obraz, jaki widzi pijany kierowca. Narko-gogle służą do demonstracji skutków używania narkotyków lub przedawkowania leków na receptę. Chodzi o uświadamianie, jakie zagrożenia niesie za sobą spożywanie alkoholu oraz przyjmowanie narkotyków.

Przekazana walizka z pewnością będzie stanowić świetne uzupełnienie policyjnych wykładów prowadzonych przez funkcjonariuszy z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowych.

nadkom. Agnieszka Wójcik

 

  • Wsparcie dla grójeckiej Policji
  • Wsparcie dla grójeckiej Policji
  • Wsparcie dla grójeckiej Policji
Powrót na górę strony