Aktualności

Dzielnicowa na spotkaniu z seniorami

Data publikacji 27.01.2022

Członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Warce spotkali się z dzielnicową. Celem spotkania było uświadomienie osobom starszym, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą. Na podstawie przykładów podanych przez policjantkę, seniorzy dowiedzieli się, np. jak nie stać się ofiarą oszustów działających metodą “na policjanta”.

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców. Dlatego dzielnicowi chętnie uczestniczą w spotkaniach, na których przypominają mieszkańcom o zwykłych środkach bezpieczeństwa. Tym razem dzielnicowa asp. Aneta Ścisłowska we wtorek miała okazję spotkać się z osobami starszymi w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Warce.

Policjantka przekazała seniorom niezbędną wiedzę, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadomienie, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na policjanta CBŚP”, „na wnuczka czy „administratora”. Funkcjonariuszka podkreśliła, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające.

Nie zabrakło również informacji na temat problematyki bezpieczeństwa osób starszych jako uczestników ruchu drogowego. Przypomniano o obowiązku używania elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym oraz o podstawowych zasadach poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

nadkom. Agnieszka Wójcik

 

Powrót na górę strony