Aktualności

Grójeccy policjanci wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED podsumowali miniony tydzień

Data publikacji 25.01.2022

Policyjna grupa SPEED zajmuje się głównie ujawnianiem wykroczeń, które najbardziej wpływają na stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do tej grupy należy zaliczyć nadmierną prędkość, przekraczanie prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa, a także nieprawidłowe zachowania w rejonach przejść dla pieszych.

W dniach 17 do 23 stycznia 2022 roku grójeccy policjanci wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED skontrolowali 116 pojazdów, wśród których 98 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze nałożyli madaty karne zgodnie z nowymi przepisami, które weszły w życie od 1 stycznia 2022 r. Zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości kobiecie, która jechała 112 km/h w terenie zbudowanym. Pięciu kierowćów straciło rownież dowody rejestracyjne. Pamiętajmy, aby sprawdzać termin obowiązkowego przeglądu pojazdu.

Prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Nadmierna lub niedostosowana do warunków na drodze prędkość niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do zdarzenia drogowego, ale w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób.

Apelujemy o ostrożną jazdę i odpowiedzialność na drodze. Wybierając się w podróż w roli kierowcy nie należy zapominać, że odpowiadamy nie tylko za bezpieczeństwo swoje, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony