Aktualności

WSPÓLNA AKCJA POLICJI I URZĘDU GMINY W BELSKU DUŻYM NA DROGACH

Data publikacji 24.01.2022

W ramach działań profilaktycznych przeprowadzonych na drogach gminy Belsk Duży zainicjowanych przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wspólnie z dzielnicową, w ubiegłym tygodniu promowano bezpieczne zachowania za kółkiem oraz trzeźwą jazdę. Kierowcy otrzymali pakiety profilaktyczne dotyczące wpływu alkoholu na realną ocenę sytuacji oraz usłyszeli o konsekwencjach prawnych takich zachowań.

Dzielnicowa z Belska Dużego sierż. Ilona Zając oraz policjanci z grójeckiej drogówki prowadzili w ubiegłym tygodniu działania profilaktyczne "Trzeźwa Gmina", ukierunkowane na promowanie bezpiecznych zachowań kierujących pojazdami, a szczególności trzeźwą jazdę. Akcję "Trzeźwa Gmina" zainicjował Wójt Gminy Belsk Duży oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Funkcjonariusze kontrolowali stan trzeźwości kierujących, ma ona na celu zasygnalizowanie kierującym jak ważna jest ich odpowiedzialność za kółkiem wobec siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Każdy trzeźwy kierowca otrzymał pakiet profilaktyczny przekazany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w którym zawarte były m.in. informacje o wpływie alkoholu na zachowania za kierownicą. Pasażerowie usłyszeli o niebezpieczeństwie jakie niesie za sobą kierowanie samochodem przez osobę która spożywała alkohol nawet dzień wcześniej.

Tego rodzaju działania mają na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, uwrażliwienie kierujących w temacie bezpiecznej jazdy oraz promowanie odpowiedzialnych zachowań kierowców. Takimi działaniami policjanci pokazują również, że stosują nie tylko działania represyjne, ale również chętnie edukują uczestników ruchu drogowego.

nadkom. Agnieszka Wójcik

 

Powrót na górę strony