Aktualności

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo dzieci prowadzą zajęcia online

Data publikacji 21.01.2022

W obecnym trudnym czasie policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną mają ograniczone możliwości kontaktu z uczniami. Jednak profilaktycy i dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie wykorzystując formę zdalnej komunikacji. Omówione zostały najbardziej interesujące uczniów zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa.

Podczas trwającej pandemii policjanci uczestniczą w działaniach prewencyjnych na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Policjanci zajmujący się problematyką nieletnich w grójeckiej komendzie oraz dzielnicowa gminy Belsk Duży wykorzystując formę zdalnej komunikacji przeprowadzili zajęcia na temat bezpieczeństwa w Publicznej Szkole Podstawowej w Belsku Dużym. Omówiona została problematyka cyberprzestępczości, zasad bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych oraz zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa na drodze.

Głównym celem tej akcji jest zapewnienie dostępu uczniom szkół do profilaktyki również podczas zdalnego nauczania. Funkcjonariusze odpowiadali na pytania nurtujące najmłodszych odbiorców. Zwrócili uwagę na bezpieczeństwo na drodze i przypominali o zasadności używania elementów odblaskowych. Policjanci zapowiadają kolejne zajęcia profilaktyczne dla uczniów w tej formie.

nadkom. Agnieszka Wójcik

 

Powrót na górę strony