Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania dzielnicowych na rzecz bezpieczeństwa

Data publikacji 13.04.2017

Policjanci z Warki przeprowadzili w gimnazjum próbną ewakuację. Młodzież miała okazję poznać dzielnicowych oraz porozmawiać o bezpiecznych zachowaniach. Wszystko działo się w ramach programu "Dzielnicowy bliżej nas".

10 kwietnia br. dzielnicowi Komisariatu Policji w Warce sierż. sztab. Aneta Ścisłowska oraz asp. Andrzej Duda przy współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej z Warki oraz Pani Dyrektor Barbarze Sobieraj zorganizowali ćwiczenia ewakuacyjne Publicznego Gimnazjum nr 1 w Warce przy ul. Warszawskiej. Założeniem ćwiczeń był pożar jaki wybuchł na I piętrze budynku szkoły. Ewakuowano łącznie 452 osoby w tym 418 uczniów, 28 nauczycieli oraz 6 pracowników.

Podczas regulaminowego liczenia osób ewakuowanych okazało się, że brakuje dwóch uczniów, w związku z czym przeprowadzono przeszukania pomieszczeń. Poszkodowanych odnaleziono i wyniesiono na zewnątrz udzielając pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie po przeprowadzonych ćwiczeniach dzielnicowi wygłosili prelekcję na temat bezpieczeństwa. Nawiązali róznież do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji "Moja Komenda".

/AW

Powrót na górę strony