Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za kradzież krzewów ozdobnych

Data publikacji 11.04.2017

Grójeccy operacyjni zatrzymali dwóch mężczyzn za kradzież 2000 sztuk krzewów ozdobnych oraz kobietę, która je nabyła. Wszyscy usłyszeli zarzuty.

W nocy z 2 na 3 kwietnia br. w miejscowości Drwalewice doszło do kradzieży krzewów ozdobnych – 2000 sztuk Tuji. Sprawą zajęli się kryminalni z grójeckiej komendy. W trakcie intensywnych czynności operacyjnych ustalono i następnie zatrzymano jednego ze sprawców kradzieży, którym okazał się 24-letni mieszkaniec Grójca. Podczas dalszych czynności policjanci ujawnili miejsce gdzie skradzione krzewy zostały sprzedane. Ustalony sprawca przyznał się do popełnienia kradzieży. Zarzuty usłyszała również 54-letnia kobieta mieszkanka gminy Pniewy która, miała przyjąć skradzione krzewy. Kobiecie przedstawiono zarzut paserstwa. Dwa dni później zarzut kradzieży usłyszał drugi sprawca.

Wydział Kryminalny KPP Grójec zwraca się z prośbą do mieszkańców powiatu grójeckiego o nie pozostawianie mienia, które może paść łupem złodziei w miejscach łatwo dostępnych. Bieżący czas charakteryzuje się wzmożonym zainteresowaniem osób dokonujących kradzieży drzewek owocowych, środków ochrony roślin oraz krzewów ozdobnych. W trosce o mienie naszych mieszkańców apelujemy o wzmożoną czujność w zakresie zabezpieczenia własnego mienia.

Prosimy też o przekazywanie wszelkich informacji dotyczących osób mogących dopuszczać się przestępstw kradzieży mienia.

/ŁS

Powrót na górę strony