Aktualności

Działania profilaktyczne - „Aktywny i świadomy Senior w świecie finansów”

Data publikacji 05.08.2021

„Aktywny i świadomy Senior w świecie finansów” - to druga edycja projektu mazowieckiej Policji. Funkcjonariuszka z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu rozmawiała z seniorami z Wareckiego Klubu Seniora "Radość Życia".

Grójecka Policja rozpoczęła serię szkoleń dla starszych mieszkańców Grójca i powiatu. To druga edycja projektu mazowieckiej Policji, który potrwa do jesieni. Spotkanie w ramach projektu odbyło się 3 sierpnia 2021 r. w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, przy współpracy Pani Grażyny Jagiełło. Była to także doskonała okazja, by bezpośrednio poznać potrzeby seniorów, dotyczące poczucia bezpieczeństwa.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa plakatów profilaktycznych, w skład których wchodzi 10 prac plastycznych przygotowanych przez Studentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Szkolenie poświęcone było metodom działania oszustów, złodziei i włamywaczy. Policjantka ostrzegała przed działaniami przestępców, posługujących się m.in. metodą ” na policjanta” i „na wnuczka”, które są często modyfikowane. Nie zabrałko edukacji ekonomicznej mówiącej o bezpieczeństwie korzystania z nowoczesnych usług bankowych, kart płatniczych, rachunków internetowych oraz metod weryfikacji autentyczności banknotów. Przestrzegała przed tzw. super okazjami, akwizytorami proponującymi okazyjne umowy na zakup sprzętu i usług. Ponadto wszyscy uczesnicy spotkania otrzymali ochronne etui na kartę płatniczą.

Dziękujemy za współpracę Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, w którym przez najbliższe dwa tygodnie można obejrzeć wystawę plakatów profilaktycznych. Serdecznie zapraszamy.

nadkom. Agnieszka Wojcik

 

  • Działania profilaktyczne - „Aktywny i świadomy Senior w świecie finansów”
    Działania profilaktyczne - „Aktywny i świadomy Senior w świecie finansów”
Powrót na górę strony