Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

JUTRO RUSZAJĄ POLICYJNE DZIAŁANIA ,,MOTOCYKL” - APEL GRÓJECKICH POLICJANTÓW DOTYCZĄCY KIEROWCÓW ,,DWÓCH KÓŁEK”

Data publikacji 07.04.2017

Zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych na terenie naszego miasta i powiatu jest jednym z priorytetów grójeckiej policji. W związku z poprawą pogody, a tym samym pojawieniu się na naszych drogach zwiększonej liczby jednośladów funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu podczas weekendu przeprowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w tym zakresie pn. ,,Motocykl”.

Na drogach naszego miasta i powiatu od kilku lat możemy zaobserwować zwiększona ilość jednośladów. Kierowanie takimi pojazdami wymaga od kierujących dużo zdrowego rozsądku, wyobraźni oraz odpowiedzialności.

Kierowcę motocykla, motoroweru, czy Quada nie chronią w przypadku ewentualnego zdarzenia poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa oraz liczne systemy bezpieczeństwa, w które coraz częściej  wyposażone są auta.  

Właśnie dlatego kierowcy motocykli powinni posiadać wyobraźnie podwójną, i za siebie i za innych użytkowników dróg.

Większość jeżdżących  osób takimi pojazdami, zachowuje się zgodnie z przepisami i pełną świadomością swoich praw i obowiązków na drogach oraz zagrożeń z jakimi mogą się spotkać i jakie spowodować dla siebie i innych. Jest też jednak spora grupa, która często traktuje drogę jak plac zabaw, lekceważąc wszelkie zasady bezpieczeństwa i przepisy na niej obowiązujące. Często efekty takiego zachowania mają tragiczny finał.

Niejednokrotnie także dochodzi też do sytuacji, gdy rodzice kupują swoim dzieciom motorowery czy skutery. Często pozwalają młodym ludziom jeździć nimi, mimo tego, że ci nie mają do tego uprawnień i umiejętności. Zdarzają się przypadki kilkuletnich dzieci, którym rodzice pozwalają na takie „zabawy”. Bywa że ich efektem jest śmierć dziecka.

W związku z tym apelujemy do rodziców o odpowiedzialność, aby spełnienie ,,zachcianki” dziecka nie było najtragiczniejszą decyzją, jaką podjęliśmy w naszym życiu, a ,,prezent” dla naszej pociechy zamiast uśmiechu nie był przyczyną łez i cierpienia.  


Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie czy wyjścia z wypadku bez obrażeń.

Do kierujących samochodami natomiast apelujemy o kilkukrotne patrzenie w lusterka przed wykonaniem manewru skrętu czy zmiany pasa.

W trosce o poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach, w szczególności tej grupy użytkowników dróg, w najbliższą sobotę i niedzielę policjanci z grójeckiej ,, drogówki” przeprowadzą działania ,, Motocykl”, podczas których sprawdzą uprawnienia kierowców, trzeźwość, prędkość z jaką się poruszają oraz stan techniczny ich pojazdów. 

Powrót na górę strony