Aktualności

Pędził 189 km/h. Policjanci wystawili surowy mandat

Data publikacji 16.07.2021

Policjanci ruchu drogowego z Grójca zatrzymali mężczyznę, który na trasie S7 jechał z prędkością 189 kilometrów na godzinę. To prędkość, która nie daje możliwości zareagowania na niespodziewaną sytuację na drodze. Mundurowi nie mieli wątpliwości, że mandat w tej sytuacji jest konieczny.

Funkcjonariusze codziennie patrolują ulice Grójca, ale także są na drogach wojewódzkich i krajowych. Policjanci pojawiają się także na trasie S7, którą podróżuje wielu zmotoryzowanych. Na drodze ekspresowej maksymalna prędkość to 120 kilometrów na godzinę. Doświadczeni policjanci na tej trasie zatrzymują kierowców, którzy znacznie przekraczają prędkość.

Podczas służby policjanci grójeckiej drogówki prowadzili kontrolę statyczną na trasie S7 w Widowie, gdy zauważyli osobowe auto jadące za szybko. Policjanci zmierzyli prędkość pędzącego bentleya. 69-latek urodzony w Polsce, obywatel Austrii mieszkający w USA jechał swoim pojazdem aż 189 kilometrów na godzinę, czyli o 69 za szybko. Kierowca tłumaczył, że "jedzie szybko, ale bezpiecznie".

Jego jazda musiała spotkać się ze zdecydowaną reakcją policjantów. Za znaczne przekroczenie prędkości Funkcjonariusze nałożyli na kierującego mandat oraz punkty karne.

nadkom. Agnieszka Wojcik

Powrót na górę strony