Aktualności

Akcja "Daj pluszaka dla dzieciaka"

Data publikacji 07.07.2021

Zakończyła się wielka zbiórka pluszaków dla ofiar wypadków zainicjowana przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Belsku Dużym. Do akcji włączyły się społeczności szkolne z belskiej gminy, osoby prywatne, Szkoła Specjalna w Nowej Wsi oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kozietułach, a także pracownicy firmy Ferrero Polska. Maskotki można było zostawiać w specjalnym koszu znajdującym się w budynku Urzędu Gminy Belsk Duży przez cały czerwiec.

Kierownik GOPS Urszula Kopycka przekazując paczki ratownikom przybliżyła ideę akcji „Daj misiaka dla dzieciaka”. Strażacy, policjanci jak również pracownicy socjalni będą mogli przekazać maskotkę dziecku, które uczestniczyło w wypadku, było świadkiem lub ofiarą przemocy domowej albo innego traumatycznego wydarzenia.

Podarowane pluszaki stają się najprawdziwszymi ratownikami, w momencie przekazywania ich najmłodszym ofiarom wypadków otrzymują własne imię, łagodząc stres i odwracając uwagę od bolesnej rzeczywistości.

Paczki z zapakowanymi maskotkami zostały uroczyście przekazane ratownikom pierwszego kontaktu wśród których znaleźli się przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej z Grójca, Komendy Powiatowej Policji w Grójcu oraz jednostek gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych.

Wójt Gminy Belsk Duży pogratulował wszystkim zaangażowania się w tą wyjątkową akcję i podziękował pracownikom belskiego GOPS-u za organizację zbiórki.

Zródło: Urząd Gminy Belsk Duży

nadkom. Agnieszka Wojcik

  • Akcja "Daj pluszaka dla dzieciaka"
    Akcja "Daj pluszaka dla dzieciaka"
  • Akcja "Daj pluszaka dla dzieciaka"
    Akcja "Daj pluszaka dla dzieciaka"
  • Akcja "Daj pluszaka dla dzieciaka"
    Akcja "Daj pluszaka dla dzieciaka"
Powrót na górę strony