Aktualności

Podejrzany o rozbój naruszył nietykalność policjantów i trafił do aresztu

Data publikacji 02.07.2021

Policjanci wareckiego komisariatu zatrzymali 33-letniego mężczyznę, podejrzanego o rozbój w Warce, bijąc a następnie kradnąc m. in. telefon komórkowy i portfel. Podejrzany usłyszał w tej sprawie zarzuty. Sąd w Grójcu zadecydował o zastosowaniu wobec niego 3-miesięcznego aresztu.

W nocy z piątku na sobotę policjanci z komisariatu w Warce podczas patrolu w okolicy Pilicy zauważyli grupę mężczyzn. Rozpoznali wśród tych osób mężczyznę, który był poszukiwany w związku z podejrzeniem rozboju w kwietniu 2021 roku. Na widok mundurowych poszukiwany zaczął uciekać. Policjanci natychmiast podjęli pościg za mężczyzną.

Podczas policyjnych czynności 33-latek zachowywał się bardzo agresywnie. Stawiał czynny opór uniemożliwiając funkcjonariuszom wykonanie czynności. Policjanci byli zmuszeni użyć środków przymusu bezpośredniego. Dzięki działaniu policjantów, mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. Dodatkowo podczas przeszukania miejsca zamieszkania okazało się, że posiada narkotyki. Mężczyzna został przewieziony do grójeckiej komendy, gdzie trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Wynikiem przeprowadzonych ustaleń i zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego, zatrzymany usłyszał 4 zarzuty popełnione w tak zwanej recydywie: rozboju, naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, przystosowania urządzenia do rozdrabniania do niedozwolonej konsumpcji środków odurzających oraz posiadania marihuany.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i policji, i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa. Za te zarzuty w warunkach recydywy grozi kara do 18 lat pozbawienia wolności.

W sprawie rozboju już w kwietniu br., bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 22 i 25 lat. Mężczyźni od kwietnia są w tymczasowym areszcie. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony