Aktualności

Nastolatek z marihuaną

Data publikacji 24.06.2021

Grójeccy dzielnicowi tak skutecznie prowadzili rozpoznanie przestępczości narkotykowej, że zatrzymali 19-latka, który posiadał marihuanę. Młody mężczyzna usłyszał dwa zarzuty, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi realizują również działania mające doprowadzić do zatrzymania osób mogących mieć związek z przestępczością narkotykową. Mundurowi zdobyli informacje, wskazujące że na terenie gminy Grójec ma miejsce handel narkotykami. Zabronione środki odurzające, a chodziło tu o marihuanę, miał posiadać 19-latek.

W miniony czwartek pod Grójcem funkcjonariusze wylegitymowali dwóch młodych mężczyzn. Okazało się, że jeden z nich to wspomniany mieszkaniec Grójca. Podczas legitymowania przy 19-latku ujawniono 2 gramy marihuany. Dzięki szybkiej interwencji policjantów, nie udało mu się połknąć foliowej torebki z zawartością ziela konopii. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego, ujawniono w słoikach blisko 60 gramów suszu roslinnego. W toku kolejnych czynności służbowych, zgromadzono materiał dowodowy, który wstępnie potwierdził, że 19-latek dzielił się środkami zabronionymi z inną osobą.

Nastolatek usłyszał dwa zarzuty, posiadania znacznej ilości środków odurzających i udzielania marihuany. Decyzją Sądu młody mężczyzna trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Agnieszka Wojcik

Powrót na górę strony