Aktualności

Za szybko w obszarze zabudowanym

Data publikacji 23.06.2021

Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, komunikatów i licznych działań policyjnych, w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość. W ciągu minionego tygodnia policjanci grójeckiej drogówki zatrzymali 8 praw jazdy.

Policjanci z gójeckiej drogówki cały czas ralizują działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach, w tym zniwelowanie zagrożeń i zdarzeń drogowych związanych z prędkością. W ciągu ostatniego tygodniu mundurowi nałożyli 265 mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości. Co więcej, aż 8 osób straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Kierowcy stracili prawa jazdy na najbliższe 3 miesiące za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Funkcjonariusze nierozmyślnych uzytkowników dróg ukarali mandatami oraz punktami karnymi.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozsądek i przypominamy, że jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest przekraczanie prędkości. Osoby, które lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

Przypominamy, że jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień, okres ten przedłuży się do sześciu miesięcy, a kolejne zatrzymanie bez prawa jazdy, zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

nadkom. Agnieszka Wojcik

Powrót na górę strony