Aktualności

Uwaga kierowcy! Uwaga motocykliści!

Data publikacji 28.05.2021

Sezon motocyklowy rozpoczął się na dobre, na drogi wyjechali motocykliści. Policjanci apelują do kierowców samochodów oraz fanów „dwóch kółek” o wzajemny szacunek, rozwagę i bezpieczną jazdę.

W środę około godziny 7:30 w Gołębiowie pod Jasieńcem doszło do wypadku drogowego. Ford Mondeo, którym kierował 58-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego zderzył się z motocyklem BMW kierowanym przez 23-letniego mieszkańca powiatu piaseczyńskiego. Zarówno kierujący samochodem, jak i motocyklem potrzebowali hospitalizacji. Po motocyklistę na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR. Prowadzone postępwanie przez gójeckich policjantów wyjaśni okoliczności oraz przyczynę zdarzenia.

Wraz z wiosną więcej osób przesiada się z auta na motocykle. Niestety początek sezonu motocyklowego to również okres, gdy często dochodzi do zdarzeń drogowych, niekiedy tragicznych w skutkach, z udziałem kierowców jednośladów, nie zawsze z ich winy.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu przypominają wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o przestrzeganiu przepisów, ale także o zachowaniu wzajemnego szacunku na drodze. Pamiętajmy, że w przypadku nawet najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to motocyklista ma najmniejsze szanse na przeżycie albo wyjścia z wypadku bez obrażeń.

Motocyklista, podobnie jak rowerzysta czy pieszy, jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego, który nie posiada karoserii ochronnej, minimalizującej uszkodzenia ciała w przypadku wypadku drogowego. Kierowcy samochodów osobowych często nie zauważają jednośladów przy zmianie pasa ruchu i niechętnie umożliwiają przejazd na zakorkowanych ulicach, a także wymuszają pierwszeństwo przejazdu.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę. Co istotne, apel ten kierujemy nie tylko do motocyklistów, ale do wszystkich korzystających z dróg. Życzliwość, uprzejmość, ostrożność – to cechy, które powinny przyświecać wszystkim kierowcom, zarówno motocykli i samochodów. Bądźmy ostrożni, tak aby tegoroczny tragiczny bilans ofiar wśród motocyklistów był zerowy!

 

nadkom. Agnieszka Wojcik

 

Powrót na górę strony