Aktualności

Zarzuty za kradzież prądu

Data publikacji 26.05.2021

Policjanci grójeckiego wydziału kryminalnego przeprowadzili postępowanie w sprawie kradzieży prądu. Ujawnione źródło nielegalnego doprowadzenia energii elektrycznej zostało zlikwidowane, natomiast 56- latka odpowie za kradzież energii.

Policjanci otrzymali informację, że jeden z mieszkańców gminy Pniewy prawdopodobnie nielegalnie pobiera prąd. Okazało się, że 56-latka kradła energię elektryczną, poprzez pominiecie układu pomiarowo-rozliczeniowego za pośrednictwem przełącznika pakietowego znajdującego się w budynku gospodarczym. Kobieta spowodowała tym straty na kwotę ponad 23 tys. złotych.

Bez względu na wartość poniesionych strat, czyn taki kwalifikowany jest jako przestępstwo kradzieży energii elektrycznej, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kobieta musi się również liczyć z koniecznością uregulowaniem opłat naliczonych przez dostawcę energii elektrycznej za bezprawny pobór.

Nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób przebywających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.

 

nadkom. Agnieszka Wojcik

 

Powrót na górę strony