Aktualności

Działania grupy SPEED na terenie miasta i powiatu grójeckiego

Data publikacji 20.05.2021

Grupa Speed została powołana, by zatrzymywać kierowców, którzy za nic mają przepisy. Drogowi piraci nie zwracają uwagi na innych użytkowników dróg, lekceważą bezpieczeństwo i bywają agresywni. Dla takiego zachowania nie ma taryfy ulgowej. Kierowcy tracą prawa jazdy, a sprawy trafiają do sądu.

Prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Nadmierna lub niedostosowana do warunków na drodze prędkość niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do zdarzenia drogowego, ale w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób.

W dniach 10 - 16 maja 2021 roku grójeccy policjanci wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 117 wykroczeń na drogach naszego powiatu. 115 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 4 to przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli mandaty karne oraz sporządzili wnioski o ukaranie do sądu. Zatrzymali także 4 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony