Aktualności

Usłyszeli 17 zarzutów

Data publikacji 19.05.2021

Na swoim koncie mają włamanie, liczne kradzieże i kierowanie na zakazie. Dwaj mężczyźni wpadli w ręce grójeckich policjantów. Ostatecznie usłyszeli łącznie 17 zarzutów. Obaj muszą się teraz liczyć z karą nawet 10 lat więzienia.

W lutym br. na terenie powiatu grójeckiego doszło o kilku kradzieży i włamań. Nad sprawą pracowali grójeccy kryminalni, którzy poprzez intensywną pracę ustalili, że za te przestępstwa odpowiada 47-latek z powiatu piaseczyńskiego oraz 37-latek spod Grójca. Mężczyźni zostali zatrzymani i decyzją sądu przebywają w areszcie.

Podczas czynności dochodzeniowo-śledczych funkcjonariusze zebrali dowody świadczące o innych przestępstwach popenionych przez zatrzymanych. Przeprowadzone przez grójeckich policjantów działania pozwoliły na skierowanie aktu oskarżenia wobec zatrzymanych o popełnienie łącznie 17 przestęsptw.

Do zdarzeń doszło w lutym br. na terenie gminy Grójec i Chynów. Łupem przestępców padały m. in. akumulatory, butle gazowe, elektronarzędzia, części i przyczepki samochodowe, przyczepa kempingowa, skuter wodny i pojazd pytu BUGGY. Dodatkowo jeden z meżczyzn usłyszał zarzuty za trzykrotne niestosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kryminalni odzyskali część skradzionych przedmiotów, w tym przyczepy, skuter i pojazd buggy. Szacunkowa wartość odzyskanego mienia opiewa na kwotę bliską 80 tys. złotych.

O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd, za zarzucane im czyny grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

nadkom. Agnieszka Wojcik

Powrót na górę strony