Aktualności

Grójeccy policjanci oddali hołd zmarłemu koledze

Data publikacji 07.05.2021

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu i podległego komisariatu i posterunków oddali hołd poległemu na służbie aspirantowi Michałowi Kędzierskiemu, policjantowi z Raciborza, który 4 maja został zastrzelony służąc Ojczyźnie. Cześć Jego pamięci!

W geście solidarności oraz ku czci Policjanta, funkcjonariusze w całej Polsce, również w Grójcu, punktualnie o 12 włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, zatrzymali się na chwilę i oddali honor Koledze, który zginął do końca wypełnijąc słowa roty ślubowania.

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej".

nadkom. Agnieszka Wojcik

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.68 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony