Aktualności

Areszt za kradzież w hotelu. Podejrzani okradli 11 osób. Zatrzymani dzięki współpracy Policji i Straży Granicznej

Data publikacji 27.04.2021

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, placówki w Hrebennem, po informacjach od policjantów z Warki i Chynowa, zatrzymali dwie osoby, które w ubiegłym tygodniu okradły kilku mieszkańców hotelu pracowniczego. Za kradzież i kradzież z włamaniem sąd zastosował wobec zatrzymanych areszt tymczasowy. Parze grozi do 10 lat więzienia.

W czwartek, w ciągu dnia, doszło do kradzieży w hotelu pracowniczym na terenie Chynowa. Kiedy pracownicy pojechali do pracy, dwoje z nich zostało w hotelu. Wyważając drzwi, weszli do dwóch pomieszczeń skąd zabrali sprzęt elektroniczny. Następnie z kilku niezamkniętych pokoi ukradli kolejne przedmioty. Po przestępstwie para wymeldowała się z hotelu. Gdy obywatele Ukrainy wrócili na miejsce okazało się, że zginęły im m. in. pieniądze w różnych walutach, telefony komórkowe, laptop oraz złota biżuteria. Łącznie okradziono 11 osób.

Dzięki intensywnej pracy mundurowych z Warki i Chynowa udało się ustalić podejrzanych. Policjanci przekazali swoje ustalenia do placówki Straży Granicznej w Hrebennem. Sprawne działanie i współpraca z funkcjonariuszami Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej przyczyniła się do zatrzymania w piątek, na granicy z Ukrainą, dwójki podejrzanych. Policjanci, którzy pojechali na miejsce odzyskali również utracone przedmioty. Podejrzani, obywatele Ukrainy, 26-latka oraz 32-letni mężczyzna usłyszeli zarzuty kradzieży i kradzież z włamaniem. W niedzielę sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony