Aktualności

Honorowe oddawanie krwi - zajmie tylko godzinę, a może uratować czyjeś życie. ZAPRASZAMY

Data publikacji 19.04.2021

W czwartek (22.04.2021 r.) odbędzie się kolejna zbiórka krwi, którą organizuje w Grójcu Urząd Gminy i Miasta wspólnie ze służbami mundurowymi. Honorowe oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne, zajmuje niewiele czasu i nie przysparza większych problemów. Mimo to co roku powraca problem braku krwi. Średnio każdej minuty ktoś potrzebuje krwi. Jedna jej jednostka, którą oddaje krwiodawca, może uratować życie nawet trzem osobom poszkodowanym.

22 kwietnia br. w godz. 9:00 - 15:00 w Grójeckim Ośrodku Kultury przy ul. Piłsudskiego 3 w Grójcu odbędzie się zbiórka krwi. Organizatorem akcji jest Urząd Gminy i Miasta w Grójcu wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu, przy współudziale Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, Centrum Rozpoznania i Wsparcia Walki Radioelektronicznej, 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, Państwowej i Ochotnicznej Straży Pożarnej w Grójcu oraz Straży Miejskiej w Grójcu.

Oddając krew możesz wyobrazić sobie, że ten cenny dar uratuje komuś życie - dzięki czemu ktoś będzie mógł święcić kolejne urodziny dziecka, rocznicę, przeżyć kolejne wakacje, spacer na plaży, noc pod gwiazdami. Taki prezent naprawdę warto podarować! Przypominamy, że oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Na wszystkich etapach oddawania krwi używa się wyłącznie sprzętu jednorazowego użytku, w związku z czym, nie grozi Ci zakażenie wirusami przenoszonymi drogą krwi.

PAMIĘTAJ!

Jeżeli:

- czujesz się zdrowy,

- ważysz nie mniej niż 50 kg,

- pragniesz pomóc drugiemu człowiekowi,

- jesteś osobą pełnoletnią, a nie przekroczyłeś 65-ego roku życia, to zgłoś się 21 kwietnia.

Musisz być:

- po lekkim, beztłuszczowym posiłku,

- z dokumentem tożsamości (dowód osobisty).

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony