Aktualności

Sprawca usiłowania zabójstwa aresztowany

Data publikacji 16.04.2021

Policjanci z Grójca wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Grójcu prowadzą śledztwo przeciwko 47-letniemu podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa oraz spowodowanie obrażeń ciała. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło 12 kwietnia br. w godzinach południowych w Grójcu. 47-letni mężczyzna zaatakował znanego mu 37-latka trzymanym w ręce metalowym łomem uderzając nim po całym ciele. Pokrzywdzony doznał bardzo poważnych obrażeń. Bezpośrednio po zajściu stracił przytomność i został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy medycznej.

W krótkim czasie po zdarzeniu, w wyniku pracy kryminalnych grójeckiej komendy sprawca został zatrzymany. Prokurator 47-latkowi przedstawił zarzut popełnienia zbrodni polegającej na usiłowaniu pozbawienia życia oraz spowodowaniu obrażeń ciała.

Wczoraj na wniosek prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy sąd aresztował mężczyznę. Usiłowanie zabójstwa jest przestępstwem zagrożonym karą nie krótszą od 8 lat, 25 lat albo karą dożywotniego więzienia.

W chwili obecnej w sprawie trwają intensywne czynności mające na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności sprawy.

Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony