Aktualności

Podsumowanie działania grupy SPEED na terenie miasta i powiatu grójeckiego

Data publikacji 08.03.2021

Grupa Speed została powołana, by zatrzymywać kierowców, którzy za nic mają przepisy. Drogowi piraci nie zwracają uwagi na innych użytkowników dróg, lekceważą bezpieczeństwo i bywają agresywni. Dla takiego zachowania nie ma taryfy ulgowej. Kierowcy tracą prawa jazdy, a sprawy trafiają do sądu.

Prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Nadmierna lub niedostosowana do warunków na drodze prędkość niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do zdarzenia drogowego, ale w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń uczestniczących w nim osób.

W dniach 1-7 marca 2021 roku grójeccy policjanci wchodzący w skład mazowieckiej grupy SPEED ujawnili 119 wykroczeń na drogach naszego powiatu, 113 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 2 kierujących, którzy przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym. Stróże prawa nałożyli 109 mandatów. Zatrzymali także 2 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym oraz zatrzymali nietrzeźwego kierującego.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony