Aktualności

Areszt za liczne włamania i kradzieże, w tym antyków

Data publikacji 03.03.2021

Za główny cel obrali sobie antyki i pojazdy. Na swoim koncie mają włamanie na terenie gminy Chynów. Dwaj mężczyźni, którzy w lutym włamywali się i kradli, wpadli w ręce grójeckich policjantów. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Obaj muszą się teraz liczyć z karą nawet 10 lat więzienia.

47-letni mieszkaniec gminy Głosków oraz 37-letni mieszkaniec gminy Grójec, podejrzani są o liczne kradzieże oraz włamania, których mieli dopuszczać się na terenie powiatu grójeckiego. Do zdarzeń dochodziło m.in. w lutym br..

Sprawcy w ubiegły czwartek w Grójcu ukradli pojazd typu buggy, przyczepkę samochodową oraz różnego rodzaju elektronarzędzia. Nad sprawą pracowali grójeccy kryminalni, którzy poprzez intensywną pracę ustalili, że za te przestępstwa odpowiada 47-latek z powiatu piaseczyńskiego oraz 37-latek spod Grójca. Już następnego dnia policjanci zatrzymali mężczyzn i osadzili w policyjnym areszcie.

Podczas czynności funkcjonariusze zebrali dowody świadczące o innych przestęwpstwach popenionych przez zatrzymanych, m. in. kradzieży przyczepy campingowej oraz skutera wodnego. Funkcjonariusze ustalili także, że ci mężczyźni dokonali kradzieży przemdiotów pochodzących z ubiegłych stuleci na terenie gminy Chynów. Część antyków została odzyskana.

Śledczy przedstawili zatrzymanym kilka zarzutów dotyczących kradzieży i kradzieży z włamaniem. Kryminalni odzyskali część skradzionych przedmiotów, w tym przyczepy, skuter, pojazd buggy i część antyków. Wartość odzyskanych przemiotów to kwota ponad 70 tys. zł.

Grójecki sąd na wniosek prokuratury wobez zatrzymanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymaczasowego aresztu. Mężczyźni muszą się liczyć z karą nawet 10 lat pozbawienia wolności. Teraz pracujący nad sprawą policjanci sprawdzają, czy podejrzani nie mają na swoim koncie jeszcze innych podobnych przestępstw.

Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony