Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne papierosy, jazda pod wpływem alkoholu, wbrew zakazowi sądowemu oraz kara pozbawienia wolności

Data publikacji 20.03.2017

Policjanci z Grójca na terenie gminy Jasieniec w tym samym czasie ujawnili popełnienie trzech przestępstw oraz poszukiwanego.

W ubiegły wtorek operacyjni Referatu d/w z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z Grójca zatrzymali mieszkańca gminy Jasieniec, który posiadał w miejscu zamieszkania papierosy pozbawione polskich znaków akcyzy skarbowej.

W trakcie sprawdzenia posiadanych informacji zabezpieczyli łącznie 6140 sztuk papierosów tzw. samoróbek. Wartość uszczuplenia z tytułu nie uiszczenia akcyzy wynosi 5.203 zł.  

Ponadto podczas czynności związanych z zabezpieczeniem papierosów, na zewnątrz budynku ujawnili kierującego, który jak się okazało prowadził samochód w stanie nietrzeźwości oraz objęty był czynnym zakazem prowadzenia pojazdów. Po zatrzymaniu ustalono, że mężczyzna jest również poszukiwany celem odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności za jazdę pod wpływem alkoholu.

Apelujemy do mieszkańców powiatu grójeckiego o reagowanie na wszelkie przejawy negatywnych zachowań związanych z kierowaniem pojazdami na podwójnym gazie. Prosimy mieszkańców aby razem z grójecką Policją dbali o wspólne dobro jakim jest bezpieczeństwo na drogach.

ŁS/AW

Powrót na górę strony