Aktualności

„Dzielnicowy Bliżej Nas” – spotkania z seniorami

Data publikacji 23.02.2021

Dzielnicowi z powiatu grójeckiego utrzymują stały kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów. W ostatnim czasie dzielnicowa gminy i miasta Grójec spotkała się z seniorami. Motywem przewodnim wizyty było jak nie paść ofiarą „fałszywego wnuczka, policjanta” oraz bezpieczeństwo w życiu codziennym i w ruchu drogowym.

W ramach działań związanych z Planem Priorytetowym, sierż. Paulina Mazur, spotkała się z członkami Klubu Familia z Grójca. Dzielnicowa omówiła problemy jakie występują na terenie miasta i gminy Grójec, związane m. in. z bezpieczeństwem niechronionych użytkowników ruchu drogowego oraz kradzieżami i kradzieżami z włamaniem.

Przypomniała także mieszkańcom o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wytłumaczylła znaczenie mapy zagrożeń w walce z najbardziej uciążliwymi dla społeczeństwa zagrożeniami oraz jak należy poprawnie z niej korzystać. Seniorzy wysłuchali róznież ważnych porad jak nie stać się ofiarą oszustów stosujących metodę „na wnuczka czy policjanta”. Na spotkaniu szczegółowo omówiony został sposób działania sprawców i wskazane zagrożenia.

nadkom. A. Wójcik

Powrót na górę strony