Aktualności

Pijany Białorusin za kierownicą ciężarówki

Data publikacji 25.02.2021

Grójeccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę ciężarówki, który podczas jazdy wykonywał niebezpieczne manewry. Okazało się, że 40-letni obywatel Białorusi miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu w weekend czuwali nad bezpieczeństwem osób podróżujących drogą krajową nr 50. W rejonie miejscowości Bikówek, zauważyli pojazd ciężarowy, którego kierowca wykonywał podejrzane manewry.

Mężczyzna podczas jazdy zjeżdżał co chwilę do środka jezdni, a następnie na pobocze drogi. To niepewne zachowanie kierowcy od razu wzbudziło czujność funkcjonariuszy. Policjanci podejrzewali, że kierowca może być w pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej i ich podejrzenia się potwierdziły. Okazało się, że 40-letni obywatel Białorusi ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Natomiast jego zespół pojazdów został odholowany na parking. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

 

Auto: nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony