Aktualności

Areszt dla 17-latka za spowodowanie wypadku

Data publikacji 24.02.2021

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 17-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego. W miniony weekend kierując samochodem po pijanemu, doprowadził do wypadku drogowego, w którym poważnie ranny został nastolatek. 17-latek nie miał uprawnień do kierowania.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego w Dańkowie. Wykonane czynności pozwoliły wstępnie określić przebieg wypadku. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 17-latek kierując osobowym bmw, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. W samochodzie znajdowało sie czterech pasażerów, z których dwóch 17-latków trafiło do szpitali.

Mieszkaniec powiatu gójeckiego kierujący bmw został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Był pijany, policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 1,2 promila alkoholu. Na wniosek grójeckich policjantów, poparty przez miejscową prokuraturę, sąd zastosował wobec 17-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Nastolatek usłyszał zarzuty kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień, spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu. Podejrzanemu grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony