Aktualności

W czasie wolnym od służby zatrzymali sprawcę kradzieży

Data publikacji 10.02.2021

Policjanci z grójeckiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymali sprawcę kradzieży sklepowych. Dzięki spostrzegawczości i szybkiej reakcji funkcjonariuszy został zatrzymany 22-latek, który odpowie za kradzież. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kierownik ogniwa patrolowo-interwencyjnego wspólnie ze swoją partnerką, również policjantką grójeckiej komendy pojechał na zakupy do centrum handlowego w Grójcu. Na parkingu funkcjonariuszka zauważyła uciekającego z jednego ze sklepów mężczyznę. Od razu domyślili się, że to złodziej. Policjanci natychmiast zareagowali. Policjantka powiadomiła patrol pełniący służbę, natomiast funkcjonariusz podjął pościg za sprawcą. Złodziej nie reagował na polecenia zatrzymania się.

Funkcjonariusz dobiegł do mężczyzny poinformował go, że jest policjantem i żeby ten się zatrzymał. Złodziej nie odpuszczał i uciekał dalej. Gdy biegli przez zarośla został zatrzymany. W tym czasie na miejscu obecny był już patrol prewencji. Policjant szybko i skutecznie obezwładnił mężczyznę.

Sprawcą kradzieży okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego. Skradzione towary w dwóch sklepach zostały częściowo odzyskane. Mężczyzna następnego dnia usłyszał zarzuty kradzieży. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony