Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania "PASY" - podsumowanie

Data publikacji 17.03.2017

42 kierujących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa zatrzymali grójeccy policjanci w czasie czwartkowych działań „Pasy”, które przeprowadzono na terenie powiatu grójeckiego.

Celem działań było egzekwowanie od kierujących i pasażerów obowiązku jazdy w prawidłowo zapiętych pasach bezpieczeństwa, stosowania fotelików do przewozu dzieci oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego konieczności stosowania pasów bezpieczeństwa.

W działaniach wzięło udział 24 policjantów, którzy skontrolowali 134 samochody i ujawnili 95 naruszenia przepisów. Oznacza to, że aż blisko 71% kontroli skutkowało ujawnieniem wykroczenia popełnionego przez kierujących lub pasażerów pojazdów. W tym za jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa lub nieprawidłowe przewożenie dzieci 47, co stanowi niemal 50% spośród wszystkich ujawnionych wykroczeń.

Z uwagi na fakt, że w dalszym ciągu duża liczba osób korzystających z pojazdów nie używa pasów bezpieczeństwa działania ukierunkowane na ujawnianie powyższych wykroczeń będą w dalszym ciągu prowadzone.

/AW

Powrót na górę strony