Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grójeccy gimnazjaliści spotkali się z Justyną Kozdryk i dzielnicowymi

Data publikacji 17.03.2017

Wczoraj w grójeckim gimnazjum odbyło się spotkanie ze sportowcami oraz policjantami na temat zdrowego trybu życia, sportu oraz integracji młodzieży z niepełnosprawnością.

Pracownicy grójeckiego gimnazjum w czwartek 16 marca br. zorganizowali spotkanie młodzieży z klas drugich i trzecich  ze sportowcami, w tym m. in. z pracownikiem Komendy Powiatowej Policji w Grójcu Justyną Kozdryk - srebrną medalistką Igrzysk Paraolimpijskich z Pekinu w podnoszeniu ciężarów, 8-krotną mistrzynią świata w wyciskaniu sztangi leżąc. Żywiołowa, radosna i ciągle uśmiechnięta mistrzyni rozmawiała z młodymi ludźmi na temat zdrowego trybu życia i bezpieczeństwa oraz scharakteryzowała swoją życiową pasję związaną ze sportem. Ponadto omówiła trudny temat łączenia sportu pełnosprawnych z niepełnosprawnością i integracją wśród młodzieży. 

W spotkaniu uczestniczyli również dzielnicowi z grójeckiej komendy  w ramach działań "Dzielnicowy bliżej nas". Dzięki uprzejmości nauczycieli policjanci mogli spotkać się z młodszymi mieszkańcami miasta i przekazać ważne informacje, na temat zdarzeń z udziałem nieletnich oraz omówić zagrożenia jakie mogą spotkać młode osoby. Nawiązano do zagrożeń płynących ze spożywania alkoholu i zażywania środków odurzających. Nawiązano także do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która skierowana jest do osób w każdym wieku. 

Na zakończenie zorganizowano test sprawności fizycznej polegającymi m.in. na robieniu tzw. pompek, w którym uczestniczyła młodzież, dzielnicowy oraz Justyna Kozdryk. Obecny na miejscu kierownik dzielnicowych udzielał porad prawnych zainteresowanym uczniom. 

/AW

 

Powrót na górę strony