Aktualności

Zabezpieczyli nielegalny tytoń, papierosy i alkohol

Data publikacji 19.01.2021

Grójeccy policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą zabezpieczyli papierosy, krajankę tytoniową i alkohol bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymali 40-letniego mieszkańca Radomia. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego w tej sprawie wynosi prawie 30 tysięcy złotych.

Operacyjni zajmujący się przestępczością gospodarczą z Grójca w sobotę na targowisku miejskim w Warce namierzyli samochód, w którym jak ustalili mogły znajdować się zabronione prawem towary. Po przeprowadzeniu kontroli funkcjonariusze ujawnili papierosy, krajankę tytoniową oraz alkhol bez wymaganych znaków akcyzy.

Do sprawy zatrzymano 40-letniego właściciela samochodu, którynielegalnie posiadał 19 tysiecy papierosów, 6 kg tytoniu i blisko 2 litry alkoholu. Policjanci oszacowali straty z tytułu uszczupleń podatku akcyzowego i VAT na rzecz Skarbu Państwa, wyniosły one blisko 30 tys. zł. Mieszkańcowi Radomia grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru. Już zabezpieczno jego samochód na poczet przyszłej kary.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony