Aktualności

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa 2020 rok

Data publikacji 13.01.2021

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na trwałe wpisała się już w świadomość naszego społeczeństwa, jako kolejny sposób kontaktu z Policją. Mieszkańcy powiatu grójeckiego chcą mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy i dlatego chętnie korzystają z tego narzędzia.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa już od ponad czterech lata działa w całej Polsce. Sprawdza się w sytuacji kiedy na przykład chcemy poinformować policjantów o spożywaniu alkoholu w miejscu niedozwolonym, dzikich wysypiskach czy zaznaczyć na mapie miejsca grupowania się młodzieży.

Dzięki KMZB każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo. Za pomocą aplikacji można poinformować policjantów o nieprawidłowościach jakie dostrzegamy w swoim otoczeniu. Wystarczy uruchomić interaktywne narzędzie i nanieść zagrożenie na mapę. Do każdego zgłoszenia można dodać zdjęcie i opisać zdarzenie (np. w jakim czasie najczęściej dochodzi do danego wykroczenia). Takie dane na pewno ułatwią weryfikację zgłoszenia i wyciągnięcie konsekwencji wśród tych, którzy łamią prawo. Dzielnicowi również informują o mapie zachęcając jednocześnie do przekazywania informacji, na bieżąco dbają o przekazywanie plakatów i ulotek przypominającyh o działaniu tej strony przy współpracy m. in. ze Starostwem Powiatowym w Grójcu.

Od września 2016 roku za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy Grójca i powiatu grójeckiego zgłosili na mapie ponad 2550 zagrożeń. W 2020 roku odnotowano 531 zgłoszeń, policjanci potwierdzili ponad połowę z nich. W naszym regionie najczęściej zgłoszenia dotyczą przekraczania dopuszczalnej prędkości, nieprawidłowego parkowania, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych i grupowania się nieletnich zagrożonych demoralizacją.

Jeśli widzisz, że w twojej okolicy dzieje się coś niepokojącego zareaguj i zgłoś to na mapie. Pamiętajmy jednak, że w przypadkach pilnych, kiedy jest potrzebna natychmiastowa interwencja Policji korzystajmy z numeru alarmowego 112. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji, gdyż każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję.

Przypominamy, że aby zgłosić zagrożenie należy wejść na stronę internetową grójeckiej komendy pod adresem https://mazowiecka.policja.gov.pl/wgr/ lub też wpisać w wyszukiwarkę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

nadkom. Agnieszka Wójcik

 
  • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
    Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
  • Dzielnicowi promujący KMZB
    Dzielnicowi promujący KMZB
  • Dzielnicowi promujący KMZB
    Dzielnicowi promujący KMZB
Powrót na górę strony