Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań PASY

Data publikacji 13.03.2017

Policjanci przeprowadzili akcję „PASY”. Podczas działań zwracano szczególną uwagę na to, czy kierujący oraz pasażerowie samochodów przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także czy dzieci podróżujące w pojazdach są prawidłowo przewożone.

Obowiązek zapinania pasów jest nagminnie łamany przez kierujących oraz pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy, że zapięte pasy bezpieczeństwa mogą często uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet śmiercią w wypadku drogowym. Policjanci z grójeckiej drogówki kontrolowali w piątek i niedzielę samochody głównie pod kątem wywiązywania się z obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów. Kontrole drogowe obejmowały również kwestie bezpieczeństwa przewozu dzieci, w szczególności prawidłowego użycia fotelików dla dzieci. Celem policyjnej akcji jest też wyrobienie przeświadczenia o nieuchronności poniesienia konsekwencji w przypadku niestosowania się do przepisów. 


Policjanci skontrolowali 194 pojazdy, wśród których ujawnili 150 naruszeń przepisów ruchu drogowego, w tym 38 przypadków niekorzystania z pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz 5 przypadków, gdy pasażerowie niekorzystali z pasów. Nie ujawniono przypadku nieprawidłowo przewożonych dzieci.

/AW

Powrót na górę strony