Aktualności

W jeden dzień zatrzymali 11 osób poszukiwanych

Data publikacji 21.12.2020

Grójeccy policjanci tylko przez jeden dzień zatrzymali 11 poszukiwanych osób. Wszyscy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione przestępstwa i chcąc uniknąć kary. Osoby te dopuściły się różnych przestępstw, a m.in. kradzieży, przestępstw skarbowych oraz narkotykowych. Wśród zatrzymanych jedna osoba poszukiwana była listem gończym zatrzymana przez dzielnicowych, a pozostałe nakazami doprowadzenia.

Tylko jeden dzień był potrzebny policjantom, aby zatrzymali 11 osób poszukiwanych. Czynności realizowali policjanci pionu kryminalnego, prewencji oraz jednostek Policji na terenie powiatu grójeckiego. Dzielnicowi z Grójca na terenie gminy Pniewy ujawnili aż 3 osoby poszukiwane, w tym mężczyznę poszukiwanego listem gończym celem odbycia kary 1,5 roku pozbawienia wolności.

Grójeccy policjanci na co dzień podejmują sprawdzenia osób, z jakimi mają do czynienia. Ponadto stale prowadzą czynności zmierzające do zatrzymywania osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby takie w swojej przeszłości wielokrotnie wchodziły w konflikt z prawem. Skazane prawomocnym wyrokiem powinny odbywać kary pozbawienia wolności. Jednak z różnych powodów nie zgłosiły się do zakładów karnych i ukrywają się przed odpowiedzialnością. Gdy do grójeckiej komendy wpłynie list gończy, czy nakaz odbycia kary policyjni poszukiwacze rozpoczynają czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu i zatrzymania poszukiwanego. Czasami poszukiwania trwają kilka godzin ale zdarza się, że trwają dłużej, bowiem poszukiwani starają się ukryć miejsce swojego pobytu, w czym pomagają im najbliżsi i znajomi. Wielokrotnie też opuszczają kraj na wiele lat.

Zadaniami związanymi z poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości lub też osób zaginionych, w komendach powiatowych zajmują się specjalne zespoły funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego. Jednak niejednokrotnie zatrzymań dokonują policjanci z patrolówki, ruchu drogowego oraz dzielnicowi.

Wizerunki osób zaginionych oraz poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości na terenie naszego powiatu możemy znaleźć pod adresem:

- http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/wgr/kryminalne/poszukiwani

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony