Aktualności

Dzielnicowy odwiedza osoby starsze

Data publikacji 18.12.2020

Dzielnicowy to policjant tzw. pierwszego kontaktu, który dba o bezpieczeństwo w rejonie służbowym i niejednokrotnie stanowi wsparcie dla osób potrzebujących pomocy, zwłaszcza seniorów. W dobie pandemii głównie na dzielnicowych spoczywa obowiązek kontroli osób objętych kwarantanną i upewnienia się czy nie potrzebują pomocy.

Dzielnicowi to policjanci utrzymujący bezpośredni kontakt ze społecznościami lokalnymi swoich rejonów, rozpoznający ich potrzeby i oczekiwania w zakresie szeroko pojmowanego bezpieczeństwa, zarówno indywidualnego, jak i publicznego. Dzielnicowi diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania.

W dobie pandemii koronawirusa w dużej mierze na dzielnicowych spoczął obowiązek kontroli przestrzegania obowiązku kwarantanny i izolacji domowej. Policjanci sprawdzają czy  takie osoby przebywają w miejscu wskazanym do odbywania kwarantanny i upewniają się czy nie potrzebują pomocy. Mundurowi nie zapominają również o innych osobach wymagających wsparcia, jakimi są osoby narażone na wychłodzenie, zwłaszcza w okresie jesienno–zimowym. W przeświątecznym czasie dzielnicowi przy wsparciu żołnierzy 61 Batalionu Piechoty Lekkiej w Grójcu upewniają się czy nikt n apodleglym terenie nie potrzebuje pomocy, zwłaszcza osoby starsze, czy nieporadne życiowo.

Pamiętajmy, że w dobie epidemii osobiste kontakty dzielnicowych z mieszkańcami podległych im rejonów służbowych, jeśli nie są konieczne, uległy ograniczeniu. Ze swoim dzielnicowym można skontaktować się telefonicznie lub za pośrednictwem poczty e-mail. Dane kontaktowe grójeckich dzielnicowych zamieszczone są na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Grójcu w zakładce „Twój Dzielnicowy”, jak również w aplikacji Moja Komenda.

O zagrożeniach w danym rejonie (niewymagających pilnej interwencji) można natomiast poinformować policję także za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W przypadkach niecierpiących zwłoki należy dzwonić pod nr alarmowy 112.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony