Aktualności

Świąteczna zbiórka krwi: Zebraliśmy prawie 32 litry

Data publikacji 14.12.2020

W piątek w jednej z grójeckich szkół zorganizowano punkt Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Radomia. Wszystko za sprawą wspólnej inicjatywy grójeckiego Urzędu Miejskiego oraz m. in. miejscowej Policji. Mundurowi wspólnie z innymi służbami mundurowymi, podzielili się najcenniejszym płynem - własną krwią.

Grójeccyccy policjanci wielokrotnie już udowodnili, że ludzkie życie i zdrowie jest dla nich najważniejsze, a niesienie pomocy mają we krwi. Ta z kolei jest najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi, bowiem nie można jej wyprodukować, można się nią jedynie podzielić.

W piątek (11.12) z inicjatywy Urzędu Gminy i Miasta w Grójcu, miejscowej policji, wojska oraz straży pożarnej w szkole podstawowej nr 1 w Grójcu zorganizowano punkt Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Radomia. Przeprowadzona świąteczna zbiórka krwi zgromadziła wielu entuzjastów krwiodawstwa - przedstawicieli służb mundurowych, pracowników samorządowych i cywilnych oraz mieszkańców. To szczególny gest, szczególnie w dobie pandemii. Większość dawców to osoby, które regularnie oddają krew, jednak nie zabrakło wśród nich i tych, którzy po raz pierwszy podzielili się życiodajnym płynem.

Do mobilnego punktu zgłosiło się wielu chętnych, z których po wstępnej weryfikacji i opinii lekarza 70 oddało krew. W sumie zebrano ponad 31,5 litra krwi.

Wszystkim dawcom gorąco dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych zbiórkach.

Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik

  • Świąteczna zbiórka krwi
  • Świąteczna zbiórka krwi
  • Świąteczna zbiórka krwi
  • Świąteczna zbiórka krwi
  • Świąteczna zbiórka krwi
  • Świąteczna zbiórka krwi
Powrót na górę strony