Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Służba i pasja - spotkanie pań w MSWiA w dniu ich święta

Data publikacji 09.03.2017

- Panie są filarami służb podległych MSWiA, a naszą wspólną szefową jest pani premier Beata Szydło – powiedział minister Mariusz Błaszczak na spotkaniu z funkcjonariuszkami służb podległych resortowi spraw wewnętrznych i administracji w dniu 8 marca 2017 r. Kobiecą stronę polskiej Policji reprezentowała Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Helena Michalak. Wśród pań, które spotkały się wczoraj z ministrem była m. in. paraolimpijka Justyna Kozdryk z KPP w Grójcu.

Blisko jedna czwarta zatrudnionych w Straży Granicznej to panie, jest ich 3.704. W Policji służy 15.658 kobiet – to 15% ogółu. W Państwowej Straży Pożarnej pracują 1183 panie. Kobietą jest prawie co dziesiąty pracownik BOR-u. - Panie pracują na pierwszej linii, pełnią też funkcje kierownicze, nadinsp. Helena Michalak jest zastępcą Komendanta Głównego Policji. – dodał minister Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA podziękował Paniom, za łączenie służby, z domowymi obowiązkami i realizacją swoich pasji, życzył także kolejnych sukcesów. Funkcjonariuszki wierne składanej przysiędze służą Polsce i Polakom, strzegą bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, chronią największą wartość: ludzkie życie, nawet z narażeniem własnego.

Choć nie wszystkie funkcjonariuszki uprawiają sport wyczynowo, to stawiają sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Uczestniczki spotkania profesjonalnie podchodzą do służby, angażują się w charytatywną pomoc, działają na rzecz lokalnych społeczności, honorowo oddają krew, niektóre są mistrzyniami sportów walki i trenerami, inne realizują pasje artystyczne.

Uczestnicy spotkania w MSWiA z dużym zainteresowaniem obejrzeli wystawę fotograficzną w Sali im. Władysława Stasiaka. Zdjęcia pokazujące funkcjonariuszki w czasie służby są dowodem na to, że trzeba mieć siłę i odwagę by pokonać stereotypy, i wybrać życiową ścieżkę zwyczajowo kojarzoną z mężczyznami. Obiektyw uchwycił panie w najróżniejszych sytuacjach, jednak ani mundur polowy, ani strój taktyczny, ani ciężki ekwipunek nie jest w stanie pozbawić kobiecego piękna.

Minister Mariusz Błaszczak spotkał się wczoraj m.in. z:

KOZDRYK JUSTYNA - paraolimpijka, pracownik cywilny w Policji od 2004 r., inspektor ds. informatyki, Wydział Ruchu Drogowego KPP Grójec – KWP Radom. Ośmiokrotna mistrzyni świata w wyciskaniu sztangi leżąc, dziesięciokrotna mistrzyni i rekordzistka Europy. Trenuje także podnoszenie ciężarów. Rywalizuje ze zdrowymi zawodnikami i startuje w zawodach paraolimpijskich.

 

MSWiA ./ foto: st.asp. Piotr Maciejczak Gazeta 997/ Marek Krupa Gabinet KGP/mw/RJ

Powrót na górę strony