Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł paliwo. Usłyszał zarzuty

Data publikacji 13.11.2020

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 22-latkowi podejrzanemu o kradzieże paliwa na stacjach benzynowych. Policjanci ustalili, że zajmował się tym na terenie całego powiatu grójeckiego.

Policjanci zostali poinformowani o kradzieży paliwa na jednej z lokalnych stacji benzynowych. Ustalili, że kilku mężczyzn podjechało na stację samochodem osobowym. Następnie kierowca zatankował paliwo do baniek  i odjechał. Jeszcze tej samej nocy w innej stacji paliw policjanci ujawnili samochód mogący mieć związek z przestępstwem. Zatrzymano trzech mężczyzn, po wstępnych ustaleniach dwóch z nich zostało zwolnionych, natomiast trzeci usłyszał zarzuty.

Podczas czynności okazało się, że kierowca nie płacił za paliwo, a  tablice rejestracyjne nie pasują do samochodu, którym się poruszał. W osobowym renaulcie znajdowały się kolejne tablice rejestracyjne oraz kilka baniek po paliwie. Policjanci w trakcie prowadzonego dochodzenia ustalili, że to nie była jedyna kradzież tego mężczyzny. W czwartek 22-letni mieszkaniec gminy Mogielnica usłyszał kilka zarzutów kradzieży paliwa, na różnych stacjach w powiecie grójeckim, których dopuścił się we wrześniu. Teraz ze swojego zachowania będzie musiał tłumaczyć się przed sądem. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony