Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne działania grupy "SPEED" na terenie powiatu grójeckiego

Data publikacji 04.11.2020

84 skontrolowane pojazdy, 74 ujawnione wykroczenia popełnione przez kierowców, 5 przekroczeń dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym - to wynik tygodniowej akcji grupy „SPEED”.

W trakcie tygodniowej akcji, w dniach 26.10. do 01.11.2020 roku policjanci „drogówki” skontrolowali 84 pojazdy, nałożyli na kierujących 69 mandatów karnych, w tym 62 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Mundurowi zatrzymali 5 kierowców na przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym, którzy stracili prawo jazdy na 3 miesiące.

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze działa grupa „SPEED”. Policjanci działają zdecydowanie, ukrucając karygodne zachowania na drodze i są wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Zespół „SPEED” działa na całym mazowszu, w tym również na terenie powiatu grójeckiego, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Funkcjonariusze prowadzą zarówno pomiary statyczne, jak i dynamiczne.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony