Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa „SPEED” działa na terenie powiatu grójeckiego

Data publikacji 31.10.2020

96 skontrolowanych pojazdów, 79 ujawnionych wykroczeń popełnionych przez kierowców, 5 przekroczeń dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym - to wynik tygodniowej akcji grupy „SPEED”.

Podczas tygodniowej akcji, w dniach 19 do 25 października br. policjanci „drogówki” skontrolowali 96 pojazdów, nałożyli na kierujących 73 mandaty karne, w tym aż 54 za przekroczenie dozwolonej prędkości. Mundurowi zatrzymali 5 kierowców na przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Wszyscy stracili prawo jazdy na 3 miesiące.

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze działa grupa „SPEED”. Policjanci działają zdecydowanie, ukrucając karygodne zachowania na drodze i są wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Zespół „SPEED” działa na całym mazowszu, w tym również na terenie powiatu grójeckiego, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Funkcjonariusze prowadzą zarówno pomiary statyczne, jak i dynamiczne.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony