Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne sukcesy Justyny Kozdryk i nowe rekordy Polski

Data publikacji 23.10.2020

Justyna Kozdryk na co dzień pracująca w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu wygrała kolejne zawody w podnoszeniu ciężarów oraz wycisnęła sztangę o ciężarze 125 kg, co jest jednocześnie nowym rekordem Polski. Podczas zawodów Justyna występuje również w roli sędziego i trenera młodych zawodników. Naszej koleżance gratulujemy!

W czasie Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Leżąc, które odbyły się w Skierniewicach, Justyna Kozdryk wycisnęła sztangę o ciężarze 125 kg w kategorii do 52 kg, co jest jednocześnie nowym rekordem Polski. W czasie kolejnych zawodów, Mistrzostw Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym nasz koleżanka była w pierwsza w kategorii open. Wycisnęła 95 kg i to również jest aktualny rekord Polski w kategorii do 52 kg.

W miony weekend we Wrocławiu odbyły się coroczne zawody w podnoszeniu ciężarów osób z niepełnosprawnościami, tzw. Srebrna Sztanga. W tym roku 40. edycja została zorganizowana wyłącznie z udziałem polskich zawodników, ze względu na pandemię koronawirusa. W gronie kobiet w kategorii open najlepsza była Justyna Kozdryk.

Justyna Kozdryk na co dzień reprezentantka Kraski Jasieniec i Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start” pracuje jako pracownik cywilny Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Z wykształcenia jest pedagogiem. Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie o specjalności surdopedagogika.

Swoją mistrzowską karierę rozpoczęła w 1999 roku. Wtedy to, po raz pierwszy, za namową swojej starszej siostry, trafiła do profesjonalnej siłowni klubu sportowego. Tam też jej nieprzeciętną siłę zauważył trener Mirosław Malec. Tak rozpoczęła się jej sportowa kariera w wyciskaniu sztangi. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, Europy i świata, a także srebrną medalistką paraolimpiady w Pekinie.

Justyna Kozdryk dzięki swojej popularności i osiągnięciom promuje wśród młodzieży zdrowy tryb życia oraz integrację młodzieży z niepełnosprawnością.

nadkom. Agnieszka Wójcik

Fot. arch. Justyny Kozdryk

Powrót na górę strony