Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawała podrobioną odzież

Data publikacji 19.10.2020

Policjanci z grójeckiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 28-letnią kobietę, która oferowała do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Łącznie funkcjonariusze ujawnili blisko 170 sztuk podróbek. Kobiecie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Sprawą zajmowali się policjanci z Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą grójeckiej komendy, którzy ustalili, że na miejskim targowisku w Grójcu odbywa się handel odzieżą z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm.

W czwartek funkcjonariusze zatrzymali 28-letnią obywatelkę Rumunii, która oferowała do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi. Przedmioty te zostały zabezpieczone przez policjantów, a kobieta została zatrzymana. Wartość przechwyconych koszulek, bluz, kurtek i dresów jest nie mniejsza niż 40 tys. zł. Dokładna wartość zabezpieczonego towaru zostanie oszacowana w najbliższym czasie.

Za handel rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a w przypadku, gdy proceder był stałym źródłem dochodu, kara może wynosić nawet do 5 lat.

Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony