Aktualności

Podsumowanie działań Truck&Bus

Data publikacji 14.10.2020

12 i 13 października br. policjanci grójeckiej drogówki przeprowadzili na terenie powiatu działania Truck&Bus, których głównym celem jest eliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie busów, autobusów i samochodów ciężarowych.

Głównym celem wczorajszych działań było zmniejszenie liczby osób rannych i zabitych w wypadkach drogowych oraz wyeliminowanie nieprawidłowości w przewozie osób i towarów. Policyjne działania zostały skierowane na kontrolę w zakresie przewozu osób z uwzględnieniem stanu technicznego pojazdów oraz przestrzegania przepisów o czasie pracy i odpoczynku kierowców. Drogówka szczególnie bacznie przyglądała się kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Policjanci sprawdzali także stan trzeźwości kierujących pojazdami.

Funkcjonariusze skontrolowali łącznie 184 pojazdy, w tym 102 ciężarowe i 12 autobusów. Ujawniono 28 wykroczeń drogowych, w tym 14 przekroczeń prędkości. Zatrzymano 6 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdu oraz ujawniono jednego kierującego w stanie nietrzeźwości.  

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony