Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tylko we wrześniu grójeccy policjanci zatrzymali aż 36 nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 13.10.2020

Policjanci kontrolujący ruch drogowy na terenie powiatu grójeckiego pracują 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez 365 dni w roku.

Przez cały wrzesień policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, Komisariatu Policji w Warce i podległych posterunków pracowali na rzecz poprawy bezpieczeństwa użytkowników dróg. Do ich zadań należało m. in. eliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy stanowią zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

We wrześniu policjanci zatrzymali łącznie 36 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi. Ponadto zatrzymali 5 kierujących, którzy posiadali sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Wszystkie te osoby teraz muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Za przestępstwo kierowania pojazdem grozi im kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i o rozwagę na drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Pamiętajmy, że jadąc pod wpływem alkoholu zagrażamy swojemu bezpieczeństwu oraz pasażerów, a także bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.

Jeśli zauważysz nietrzeźwego kierowcę na drodze, którego zachowanie świadczy, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka odurzającego – nie bądź obojętny, reaguj i powiadom o tym Policję! Zawsze pamiętaj o własnym bezpieczeństwie. Staraj się powstrzymać od pościgów za nietrzeźwym kierowcom czy zajeżdżaniu mu drogi. Osoby pod wpływem alkoholu mogą zachowywać się różnie. Często są agresywne i pobudzone. Każdy może zadzwonić - nawet anonimowo - pod numer telefonu 112 i może, a wręcz powinien powiadomić najbliższą jednostkę Policji o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał.

 

nadkom. Agnieszka Wójcik

Powrót na górę strony